Jak reklamować się na targach i konferencjach ?

Targi reklamowe to znakomita okazja tak dla większych, jak i mniejszych przedsiębiorstw, aby wyjść do potencjalnych klientów ze swoją ofertą. Niemniej jednak nie można zapominać o tym, że reklama na takim wydarzeniu w związku z tym, że konkurencja jest tutaj naprawdę ogromna nie będzie zadaniem łatwym. Są jednak pewne sztuczki, które sprawiają, że łatwiej jest zainterweniować swoją ofertą danego klienta. Jak tego dokonać? Otóż najlepiej sprawdzą się tutaj wszelkie gadżety reklamowe z logo, które za darmo będą wręczane zainteresowanym. Pozostaje jednak kwestia tego, jaką formę mają mieć takie gadżety promocyjne. Postanowiliśmy tej kwestii przyjrzeć się nieco bliżej.

 

Zadanie numer jeden – określenie grupy docelowej

Zdecydowanie najważniejsze jest tutaj określenie grupy docelowej. Jeśli tego nie zrobimy, dobór gadżetów może być trudny. Na ogół nie sprawia to jednak większego problemu. Oczywiste wydaje się to, że klientów zainteresowanych sprzętem komputerowym nie zainteresują artykuły przydatne w kuchni i na odwrót. W tym przypadku dobrze obdarować ich natomiast na przykład pamięcią flash.

 

Nic na siłę

Nie ma potrzeby, aby gadżety z nadrukiem loga swojej firmy wciskać klientom na siłę. Jeśli ten go nie chce, to najwyraźniej nie jest nim zainteresowany i jeśli nawet go przyjmie, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że go wyrzuci czy schowa gdzieś głęboko w szafce. Ważną kwestią jest tu również jakość takich promocyjnych gadżetów. Jeśli obdarowujecie klientów czymś naprawdę słabej jakości, to tak samo kojarzy im się wasza firma. Wówczas akcja promocyjna przyniesie zupełnie odwrotny od oczekiwanego skutek.

NOVA Agencja Reklamowa

ul. Czapli 16
40-522 Katowice

 

tel. 504-262-811
mail: novagencjareklamowa@gmail.com
mail: katarzynaszczepanska001@reklamanova.pl